Get Adobe Flash player

Tibetský španěl - proč?

 

No jak bych vlastně měl začít. V září 1998 jsem se se svou přítelkyní rozhodl, že si pořídíme pejska. Měli jsme vybráno. Měl to být papillon. Tou dobou se konala mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi. Bylo tam moc a moc krásných pejsků, ale v jednu chvíli jsme uviděli takovou malou plyšovou deku, kterou měla nějaká paní přehozenou přes ruku. To bylo naše první setkání s tibetským španělem. Zjistili jsme si číslo kruhu a šli se podívat. No a bylo to jasné. Seznámili jsme se s chovatelskou stanicí Ambalika a ještě týž den jsme se jeli podívat na štěňátka. Bylo to to nejkrásnější a zároveň to nejhorší, co jsem zažil. To nejkrásnější to bylo proto, že jsme viděli nádherné pejsky. To nejhorší to bylo proto, že jsme si nemohli vybrat. Prostě jsme nevěděli které. Za týden jsme si jeli štěňátko vyzvednout a aby mu nebylo smutno, tak za pět dní jsme jeli pro jeho brášku. A tady jsou.

 

DOGANHISAR Ambalika DOGANBEI Ambalika
DOGANHISAR Ambalika DOGANBEI Ambalika

 

S těmito pejsky jsme si užili spoustu zábavy, lásky, radosti, ale jak už to tak bývá, tak i starostí. Začátek byl pro nás takový dost zvláštní, protože jsme dlouho nevěděli co a jak, ale díky manželům Šmatlákovým a díky poradkyni chovu paní Dlabolové, jsme to zvládli. Dokonce to dopadlo tak, že v březnu 2000 jsme si pořídili z chovatelské stanice Modrá písnička dalšího pejska. Takový malý klidný Budha, alespoň tak nám to bylo prezentováno. No byl klidný, tedy jen do té doby, než překročil práh domu. Nemyslím si, že by Budha tahal pantofle, stahoval dečky, rozkousával rohožky a shazoval kytky. No byl to takový krásný milý pejsek. Ale statně to můžete posoudit sami.

 

RANGLU Modrá písnička
RANGLU Modrá písnička

 

Nakonec se situace vyvinula trochu jinak, než jsme kdo čekal a pejsci zůstali s paničkou. Asi tak po dvou měsících jsem od Modré písničky dostal dárek. Sagarmathu. A to byl počátek Honzíkovi cesty.

 

SAGARMATHA Modrá písnička
SAGARMATHA Modrá písnička